Neymar pobijedio Messija, Brazil “tricom” sredio Argentinu

BELO HORIZONTE, BRAZIL - NOVEMBER 10: Philippe Coutinho #11, Neymar #10 and Gabriel Jesus #9 of Brazil celebrates a scored goal against Argentina during a match between Brazil and Argentina as part 2018 FIFA World Cup Russia Qualifier at Mineirao stadium on November 10, 2016 in Belo Horizonte, Brazil. (Photo by Pedro Vilela/Getty Images)

U VELIKOM derbiju Južne Amerike Brazil je sa 3:0 pobijedio Argentinu u 11. kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Neymar je odigrao još jednu sjajnu utakmicu. Kod prvog gola je asistirao Coutinhu koji je u 24. minuti fantastičnim pogotkom sa 17 metara doveo Brazil u vodstvo. Neymar je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela povećao prednost domaćih, a Paulinho u 59. zadao Messiju i društvu posljednji udarac.

Neymar dostiže Romarija, a ni Pele nije daleko

Argentina nije pobijedila Brazil u gostima od 4. ožujka 1970. godine, dakle 46 godina. Svoje posljednje SP propustila je također 1970. u Meksiku. Brazil je posljednji put svladao Argentinu 3:0 15. srpnja 2007. godine na Copa Americi.

Neymar je postigao 50. gol za BrazilI uz 30 asistencija za Brazil u 74. utakmici od 2010. godine kada je debitirao  Na četvrtom je mjestu u povijesti brazilske vrste iza Romarija (55), Ronalda (62) i rekordera Pelea (77).

Messi i društvo sve dalje od SP-a

Venecuela je sa 5:0 potopila Boliviju, a heroj utakmice bio je Torinov Joseph Martinez koji je zabio hat-trick. Kouffati je doveo domaće u vodstvo već u 3. minuti, Martinez je povisio u 11. i dodao još dva gola u samo tri minute (67. i 70.), a Otero u 75. zaključio derbi začelja.

Urugvaj je sa 2:1 pobijedio Ekvador golovima Coatesa u 12. i Rolana u 45. minuti. Caicedo je zabio jedini gol za goste. Peru je s 4:1 uvjerljivo i lako porazio Paragvaj.

Brazil je vodeća momčad skupine sa 24 boda nakon 11 kola. Urugvaj zaostaje bod, a treća Kolumbija ima 18. Argentina je tek šesta i ima bod manje od Ekvadora i Čilea koji drže posljednja mjesta koja vode prema Rusiji.

BRAZIL – ARGENTINA 3:0

Brazil (4-1-4-1): Alisson – Alves, MArquinhos, Miranda, Marcelo – Fernandinho – Coutinho, Paulinho, Augusto, Neymar – Gabriel Jesus

Argentina (4-4-1-1): Romero – Zabaleta, Otamendi, Mori, Mas – Perez, BIglia, Mascherano, Di Maria – Messi – Higuain